Panta rhei plyne už sedmým rokem
Vladimír Kovařík a Richard Vodička z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, poprvé organizovali mezinárodní výtvarné sympozium s názvem "panta rhei" v roce 2009. Letos probíhá již sedmý ročník tohoto přeshraničního dialogu, který pozvaným umělcům nabízí možnost realizovat své prostorové výtvarné objekty.
Zlínská fakulta poskytuje účastníkům sympozia prostory a technologické vybavení ateliéru Produktový design pro tvorbu svých návrhů i většiny realizací. Autoři přijíždějí e základní představou, co chtějí realizovat, tvůrčí proces je pak na místě ovlivněn nabídkou materiálů a dostupných technologií.
Díky podpoře výrobních společností mmcité+, woodcité, cité+construction, Pelz - stínící technika, Sádlík ohýbaný nábytek a DEKOR jsou výchozími materiály dřevo (lokální i tropické), železo, hliník a různé druhy polykarbonátů. Ústřední téma již tradičně nebylo stanoveno, zúčastnění autoři inklinují k abstrahovanému světu geometrických nebo organických struktur. Letos se sympozia kromě organizátorů (Vladimír Kovařík, Richard Vodička), mezi které patří i Sabina Psotková (CZ), účastní Marcin Michalak (PL), Mariusz Kosiba (PL), Csaba Fürjesi (HU/A), Juraj Sapara (SK) a Jozef Suchoža (SK). Technik ateliéru Miloš Cettl je každoročně nepostradatelným členem realizačního týmu, bez jehož pomoci by velká část vystavovaných děl vypadala jinak - Miloši děkujeme.
Mezinárodní výtvarné sympozium se konalo od 21. srpna do 29. srpna 2015 ve Zlíně.